"Düğün günü" Etiketli Blog Yazıları

Düğün gününüzün yıllardır haylini kuruyor olabilirsiniz ama bize inan ki düğün bittikten sonra aklınızda hiçbir kare kalmayacak. Nerede bir rüya gibi geçecek olan o anları sizlere ileride hatırlatan tek şey çektiğiniz video ve fotoğraflar olacak. Bu sebeple bu iki ayrıntıya çok fazla önem verin ve en iyi şekilde olmasını talep edin.

dugun-fotograf-1

Artık salon fotoğraf çekimleri tarih oldu. Kış ayında yapılan düğünler için bile harika tarihi mekânlar fotoğraf çekimi için mekânlar tercih ediliyor ve sizlere yine çok özel çekilmiş kareler kalıyor. Bu sebeple öncelikle tarihinizi ayarlayın ev duruma göre alternatif kapalı mekân arayışlarını da bir göz atın deriz.

Yazının tamamını okuyun »

Hayatım boyunca hep deniz manzaralı bir yerde evlenmek istemiştim. Ancak günlük yaşamın getirdiği zorluklar benim bu hayalimi askıya almama neden olmuştu. Oysa bir gün aniden tekrar bu hayalimi kaldırdığım yerden indirmeye karar verdim. Benim için evlilik öncesi işlemler çok fazla gerekmese de ailem için çok önemliydi. Bundan dolayı onlarında kalpleri kırılmasın diye düğün öncesi her şey tam da usullere uygun oldu.

beykoz-dugun-salonlari

Kız isteme, söz, nişan merasimlerinin her biri birbirinden güzel anılar ile sona erdi ve sıra geldi en çok beklediğim ana. Düğün için araştırmalar yapmaya. İnsanlar hayatlarında sadece bir kez evlenmek için nikâh masasına otururlar, bundan dolayı bu günün benim için çok özel olması gerekiyordu. Ben de nikâhtan sonra hiç vakit kaybetmeden araştırmaya başladım. Araştırmaya başladığım zaman da aklıma hayalim geldi.

 

Deniz manzaralı düğün için yapmam gereken şey çok basitti aslında. Bu tanıma uygun yerleri incelemek. Ancak içime sadece Beykoz düğün salonları yattı ben de diğer yerlerdeki araştırmalarıma son vererek buraya yoğunlaşmaya karar verdim. Düğün salonlarının manzarası tam da benim istediğim gibiydi. Gelinliksiz olarak bile bu kadar heyecanlandıysam, düğün günü yaşayacaklarımı tahmin bile edemiyorum. Düğün salonunu tam da benim istediğim yerde tuttuk. Her şey tam da hayallerimdeki gibi gelişiyordu.

 

Düğün günü aileler ve yakınları düğün salonuna geldikleri zaman gözlerine inanamadı. Gerçekten de anlattığım kadar güzel, rüya gibi bir yerde düğünüm oluyordu. Beykoz düğün salonu özellikle akşamları tahmin edemeyeceğim kadar güzeldi. Bu kadar güzel bir yerde düğün yaptığım için duyduğum mutluluğu tahmin etmem imkânsızdı. Bu düğün salonu sayesinde yıllardır hayalini kurduğum düğünü tam anlamıyla gerçekleştirdim.

Düğün salonu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini mutlaka okuyun.

avcilar-dugun-salonlari

Düğün günümde başıma gelenleri herkes ile paylaşmak ve bilgilendirmek adına anılarımı sizler ile paylaşmak istedim. Benim düğün günüm bir numara ve harikaydı diyemeyeceğim pek. Hiç olmayacak ve binde bir yaşanacak bir kötü olay düğünümüzün üzerine karabulut gibi çöktü.

Aslında her şey bir masal gibiydi. Her şey sırası ile ilerliyor ve tam da olması gerektiği gibi oluyordu. Nişanlım her zaman anlayışlı ve her kararı bana bırakan biridir. Bu sebeple harika bir düğün olacağını umuyor ve gün geçtikçe daha da heyecanlanıyordum. Her şey hazırdı. Avcılar düğün mekânımızı ayarlamış ve günlerin geçmesini bekliyorduk.

Düğün günüme 3 gün kala ise damat tarafının hanesine bir karabulut gibi en yakın akrabalarının trafik kazası geçirdiği haberi geldi. Nişanlım ve tüm ailesi resmen yıkıldı. Dolayısı ile bende onların bu acısını paylaştım ve düğün günüm yaklaşırken olan bu durum içinde ayrıca bir üzüldüm. Bu sebeple son anda düğün yapılmaktan vazgeçildi.

Yazının tamamını okuyun »

Düğün günü heyecanı

Heyecanlı gelin ve damatlar. Sakin olun! Düğün günü heyecanlı olmak çok doğal bir duygu

Merhaba, ben 3 ay önce dünya evine girmek dedikleri o harika duyguyu yaşamaya başladım. İstedim ki, yaşadıklarımı ve mutluluklarımı beni tanıyan ya da tanımayan herkes ile paylaşayım ve herkesin hayallerinde düğünlerine biraz da olsa katkıda bulunayım. Bu heyecanlı düğün günümden bahsetmek ve sizlere düğün günü ile ilgili tavsiyeler de vermek istiyorum.

Düğün öncesi tüm telaşelerinizi unutun. Ben düğün öncesinde bir hayli stresli biriydim. Gelinliğim yetişecek mi, düğün evim hazır mı, çeyizlerim nasıl dizilip bitecek gibi her konuyu kafama takıyor ve bunu da doğal olarak nişanlıma aktarıyordum. Oysa şimdi düşünüyorum da ne kadar boş ve gereksiz endişelermiş. Düğün günü ne kadar heyecanlanıyormuş insan işte o zaman anladım. Ama bu heyecan da bence düğünlerin olmazsa olmazları. Maziye baktığımızda düğün anılarımızdan konuşurken bu tatlı telaşlar aklımıza gelip gülüşeceğiz eşimle. 🙂

Yazının tamamını okuyun »

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.