"300 Kişilik Düğün" Etiketli Blog Yazıları

balayi-suiti

Size Bahçelievler‘de havuzlu bir düğün salonunda yaptığımız düğünden bahsedeceğim. Bu mutlu günümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Nasıl oldu nasıl bitti anlayamadım ama 3 aylık flört dönemi hemen nişanlılık ile 3 aylık nişanlılık dönemi de evlilik ile sonuçlanıverdi. Bu kadar hızlı olmamızın nedeni galiba aşkımıza duyduğumuz güven duygusuydu ve öylede oldu. 2 yıldır evliyim ve her gün iyi ki evlenmişim diyorum. Sizler ile düğün gecemi paylaşıp heyecanlarımı anlatmak istiyorum.

Eşimle her ne kadar kısa süredir tanışıyor olsak da, düğün hakkında ki kararlarımız hep birbiri işle tuttu. Be de hep havuz başında bir düğün yaptırmak isterdim ama ne kadar tutacağı hakkında bir bilgi sahibi olamazdım. Öncelikle toplamda 300 kişi olacağımızı hesaplayınca yemekli havuz başı düğünü daha çok mantıklı gelmeye başladı. Biz aslında Avcılarda otuyoruz am istediğimiz gibi bir mekân pek bulamadık.

Yazının tamamını okuyun »

300 Kişilik Düğün Salonları

300 kişilik düğün mekanları

300 kişilik düğün çok fazla değil mi demeyin. Özellikle evin bir çocuğu iseniz ve her iki tarafında geniş bir akraba tarafı var ise inanın 300 bile az gelebilir. 300 kişilik düğünler genellikle düğün pastalı ve meşrubatlı olarak planlanıyor ve gereksiz masraflardan böylelikle kaçınılmış oluyor. Gönül yemekli düğün yapmak isteyebilir ama kişi başı 50 liradan hesapladığınızda çok büyük bir ücret sizlerin karşısına çıkmış oluyor. Durum böyle olunca da her bütçeye uygun olmayan bu düğünler klasik bir düğün havasında gerçekleşiyor.

300 kişilik düğün salonları genellikle müstakil olarak yapılan alanlarda geçerlidir. Özellikle 2 katlı bir düğün salonuna sahip olan bir salona rahatlıkla 300 kişiyi alabilirsiniz. Tabi ki sadece 300 kişiyi barındırmak ile sorun bitmiyor. Bunların çoğunun oynayacağını düşündüğünüzde bunun için geniş birde oyun pistine ihtiyaç var elbette. Büyük düğün mekanları bulmak gerçekten zor. Size İstanbul’da hizmet veren geniş birkaç düğün mekanından bahsedeceğiz.

300 kişilik düğün salonları daha çok Ümraniye, Eyüp, İçerenköy, Avcılar, Üsküdar gibi alanlarsa bulmak daha mümkün. Özellikle tarihi mekânlara bakıyor iseniz bu kadar kişiyi aynı anda barındırmanız pekte mümkün değil. Özellikle daha önce kalabalık düğün yapan tanıdıklarınızdan mekân önerisi alabilir ve deneyimlerini dikkate alabilirsiniz. Böylelikle hem bilindik bir yer tutacak hem de daha özel bir düğün gerçekleştirmiş olacaksınız.

Birkaç örnek vermemiz gerekir ise İçerenköy de Salon Seray iki katlı olmasının avantajını kullanarak sizlere 500 kişiye kadar hizmet vermeye çalışıyor. Avrupa yakasında ise Yeşilköy sosyal tesisler 700 yakın oturma grubu ile kalabalık ailelere hizmet veriyor. Diğer belli başlı salonlar ise

  • Sultan çiftliği- salon Venedik
  • Beyoğlu öğretmen evi
  • Gaziosmanpaşa – Gopark düğün salonu

Muhtemelen hemen oturduğunuz yerlerde 300 kişilik salon bulmanız mümkün olmayabilir. Çok fazla konuk var ise ve yol problem olacak ise onlar için bir otobüs tutulabilir ve seyahat o şekilde planlanabilir. Bu sayede sizler hem gönlünüzce salon beğenmiş olur, hem de tüm sevdiklerinizi bir araya toplamış olursunuz. Sizlerde artık gelen misafirlerinizi elemek zorunda kalmayacak ve herkese kapılarınızı sonuna kadar açmış olacaksınız. güzel ve eğlenceli bir düğün olmasını dileriz.

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.