Üsküdar da Kızkulesi Manzaralı Düğünüm

Bizim için Üsküdar Kızkulesi’nin bir hayli önemli yeri vardır. Eşimle ilk kez orada tanıştık ve orada evlenme teklifi aldım. Gönül isterdi ki orada evlenebileyim ama bu maddi olarak bizi çok fazla aşardı.Üsküdar düğün mekanlarını da sürekli araştırıyorduk. Bu sebeple biz de oradan pek fazla uzaklaşmayarak ama Kızkulesi’ni de gören bir çay bahçesinde düğünümüzü yapmaya karar verdik. Üsküdar’da kapalı bir düğün salonunda düğünümüzü yapmak yerine Kızkulesi’ni gören bir çay behçesinde tören yapmak daha güzel olacaktı.

Çay bahçesi düğün mekânı mı demeyin. Çay bahçesi dediysem düğün günleri özel süslemeleri ve dekorları ile harika bir alana dönüşüyor. Biz ortalama 200 kişi çağırdık. Bu 200 kişinin de maksimum 150 kişisi anca gelmiştir. Sizler bu kadar kişiyi nereye oturtacağız diye düşünmeyin. İnanın ki çağırdığınız birçok kişi zaten bahaneler bulup gelmiyor ya da bizim ki öyle oldu.

Düğün günümde kuaför seçimini de hiç tanımadığım bir kuaför dükkânı olarak tercih ettim. Üsküdar’a yakın olması açıkçası benim işime geldi. Yol ve trafik derdi olmasın istedik. Bizde maalesef artık kız evinden ağlayarak çıkma fasılları çoktan sona erdi. Bu sebeple bende sabah evden çıktım ve çıkış o çıkış oldu.

Kuaför sonrası sahilde fotoğraf çekimi yaptık ve arka fonda tabi ki yine Kızkulesi. Hala acaba diyorum maddi olarak imkânımız olsaydı ve Kızkulesi’nde yapabilseydik ne kadar şahane olurdu kim bilir. Her ne kadar nişanlım evlilik kredisi çekip düğünü orda yapalım dediyse de ben kabul etmedim. Kiraladığımız çay bahçesine ise ortalama 3 bin lira vermiş olduk.

Düğünde hoşuma gitmeyen tek detay müzik seçimleri oldu.Düğün dans müzikleri gerçekten iyi seçilmeli. İnsanın bir türlü oynayası gelmeyen şarkılar çalması açıkçası pek hoşuma gitmedi ama benden de başka herkes deli gibi oynuyordu. Ben zaten oynamayı da sevmediğim için alkışlamayı tercih ettim. Kısaca bizim için anısı olan bir yere yakın olduğu için düğünüme yine de hayran kaldım. Az da olsa çok güzel ve özel bir geceydi.


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.084 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.