Görümceye Düştü Düğün Yapmak

dugun-hazirliklari

Herkesin düğün hikâyelerini okumak çok zevkli. Hele birde heyecanlı heyecanlı anlatan kişiler o anki ruhu resmen bizlere geçiriyorlar. Ben henüz evlilik için hazır değilim ama geçen ay evlenen abimin düğününü sizlere anlatıp fikir vermek isterim. Bizim yengemiz Türk değil ve dolayısı ile çok az Türkçe biliyor. Abim okumak için Londra gittiğinde tanıştı ve evlenmek üzere onu da alıp uraya geldi. Durum böyle olunca ise ona eşlik etmek ve düğün planı yapmak bana kaldı.

İşe ilk önce Esenyurt düğün salonlarını gezerek başladık. Birkaç nokta gösterdikten sonra güzel ve ferah olan bir mekânı beğendi. Benim İngilizcem iy olduğu için kendisi ile çok iyi anlaştık annemler için aynı şeyi diyemeyeceğim.

Bir sonraki durağımız ise gelinlikçi oldu. Açıkçası ben kabarık gelinliklerden hoşlanırım ama o tam terci bir gelinlik istedi. Boyu da uzun olduğu için balık etek bir gelinlik dinledi ve hemen beğenerek satın aldı. Bu noktada kolaylıkla hallolmuştu. Düğüne birkaç gün kala ailesi geldi ve onları da önce İstanbul gezdirip daha sonra düğünün yapılacağı Esenyurt düğün salonuna götürerek gösterdi. Adetler her ne kadar farklı olsa da, böyle özel bir günde herkes kenetleniyor. Bizler de onlarda o kadar iyi insanlarız ki hiçbir sorun çıkmadan düğün gününe geldik.

Düğün gününde ise saçları işçin kuaför salonu tuttuk. Gelin makyajına kimseyi elletmedi ve kendisi yaptı. Zamanında ders aldığı için çok başarılı yaptı. Düğüne bir saat kala düğün salonuna gittik ve heyecan ile başlamasını bekledik. Hem abimin hem de gelinimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Umarım bende bu kadar severek ve bu kadar güzel bir düğüne sahip olarak evlenirim. Allah herkese nasip etsin.


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 3.503 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.