Gelinlik Satılık mı olmalı Yoksa Kiralık mı?

gelinlik-kiralama
Gelinlik eski tarihlerden bu yana giyilen ve kadının saflığını ortaya çıkaran bir giysi türüdür. Yıllarca birçok evrim geçirmiş ve en son daha kabarık formlarda olan tarzları fazlası ile beğenilip halen kullanımda olmaktadır. Peki, her genç kızın hayalleri ve rüyasını süsleyen gelinlik kiralık mı yoksa satılık mı alınmalıdır?
Aslında bu konuda evlenecek kızın fikirleri daha önemlidir. Bir daha işine hiçbir zaman yaramayacak bile olsa çoğu kadın kendinden sonra bu gelinliği kimse giysin istemiyor ve mutlaka satın alma yoluna gidiyor. Hele birde aradaki fiyat var ki 200 ya da 300 lira gibi ufak paralar ise bu daha da kaçınılmaz oluyor.
Şunu unutmayın ki o gelinliği ara sıra gırgırdan başka hiç şekilde giymeyeceksiniz. Hatta bir süre bunu nereye koysam çok yer kaplıyor gibi düşünceleri elde edebilirsiniz. Ama daha sonra pişman olmamak adına yine de satın almanız sizi rahatlatabilir.

Kiralık Gelinlik Fiyatları

Kiralık gelinlikler, her zaman sizden önce giyilen gelinlik değildir. Dilerseniz özel olarak diktirilebilir ama satın almadan kiralama yolunu seçebilirsiniz. Şuanda gelinlik fiyatları kiralama ücretleri ortalama 2 bin liradan başlıyor. Aynı gelinliği satın almak istediğiniz ise 2,500 liraya güle güle demeniz gerekiyor. Bu dediğimiz fiyat ise gayet sade ve pek özel ürünler kullanılmayan modellerden oluşuyor. Eğer özel danteller ve kupürler istiyorsanız bu fiyatı 3 hatta 4 katı ile çarpabilirsiniz.
Eğer sizlerde bu evlilik sürecinde maddi olarak biraz sarsıldıysanız gelinliğinize ekstra fiyat verip satın almanıza pek gerek yok. Özellikle bu kararın verilmesi sadece geline bırakılmalı ve asla baskı uygulanmamalıdır. Çoğu kadın gelinliği satın aldıktan sonra pişman olmuş ve çoğu kadın gelinliği kiraladığı için yıllar geçse de üzülmüştür. Bu dengenin kararını sadece gelin verebilir.

Sahibinden.com gibi sitelerde gelinliğini satın alan kadınlar kiralamak için satışa koymuşlar.


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.464 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.