dugun-hazirliklari

Herkesin düğün hikâyelerini okumak çok zevkli. Hele birde heyecanlı heyecanlı anlatan kişiler o anki ruhu resmen bizlere geçiriyorlar. Ben henüz evlilik için hazır değilim ama geçen ay evlenen abimin düğününü sizlere anlatıp fikir vermek isterim. Bizim yengemiz Türk değil ve dolayısı ile çok az Türkçe biliyor. Abim okumak için Londra gittiğinde tanıştı ve evlenmek üzere onu da alıp uraya geldi. Durum böyle olunca ise ona eşlik etmek ve düğün planı yapmak bana kaldı.

İşe ilk önce Esenyurt düğün salonlarını gezerek başladık. Birkaç nokta gösterdikten sonra güzel ve ferah olan bir mekânı beğendi. Benim İngilizcem iy olduğu için kendisi ile çok iyi anlaştık annemler için aynı şeyi diyemeyeceğim.

Yazının tamamını okuyun »

Sahil düğünü her ne kadar kulağa hoş gelse de hem organize olması hem de maddi olarak yetiştirmek bir hayli zor diyebiliriz. Özellikle bütçesi olanlar için iyi bir alternatif olacak sahil düğünleri için özellikle Kilyos düğün mekânlarından olan beachleri tercih edebilirsiniz.

Düğün mekânı ile konuşmalarınız dâhilinde onlar saat 5 gibi hazırlıklara başlayacak ve ortalama 7 ye kadar her şey hazırlanacaktır. Böylesine bir düğün için organizasyon firması ile çalışmanız nerede ise şart diyebiliriz. Güzel bir giriş ve güzel bir mekân yapmak anca profesyonel ellerden çıkabilir.

Yazının tamamını okuyun »

200-kisilik-dugun-salonu

200 kişilik düğün genellikle çok fazla akrabaya sahip olmayan aileler için tam ideal alanlardır diyebilir. Özellikle 200 kişi gibi az bir sayı olunca, dilerseniz biraz daha bütçeyi arttırıp yemekli düğün yapma şansını da elde edebilirsiniz.

Özellikle kır düğünü düşünüyorsanız Sarıyer düğün mekânlarına bakabilirsiniz. Genellikle 200 kişilik açık kapalı mekânları ile hizmet veren bu alanda hem çok güzel bir düğünü gerçekleştirecek hem de sizler aradığınız mekânları bulma şansına sahip olacaksınız.

Yazının tamamını okuyun »

evlilik-karari-dogru-zamanDoğanın kanunu olarak herkesin evlenilmesi beklenilir. Her anne ve baba kızı ya da oğlunu yaşı geçmeden bir an önce evlenmesini ve çoluk çocuğa kavuşmasını arzuluyor. Peki, gençler için en doğru evlenme zamanı nedir ve ne olmalıdır.

Aslında evliliğin yaş ile çokta orantısı bulunmuyor. 18 yaşını geçtikten sonra her genç öğür iradesi ile elbette evlenebilir ama önemli olan duygu yaşını doldurmasıdır. Çocuk yaşta alel acele seviyorum diye yapılan birçok evlilik sonuna kadar gitmiyor ve sorunlu evlilik olarak ya da boşanma ile sonuçlanıyor.

Yazının tamamını okuyun »

Genellikle düğünler aylar öncesinden hatta yıllar öncesinden planlanmaya başlanır. Her detay ince ince detaylandırılır ve en ufak bir aksaklık dahi kişilerin son derece canını sıkmayı başarır. Peki, her evlilik bu süreçlerden geçiyor mu? Tabi ki hayır.

sondakika-dugunleri

Günümüzde 10 evliliğin en az 2 si ani ve apar topar olmaktadır. Bunun tabi ki birçok nedeni bulunuyor. En sık rastlanılan ve ünlüler arasında nerede ise moda olan önce bebek sonra nikâh modası. Beraber yaşayan çiftler istemsiz şekilde hamile kalıyor ve daha sonra apar topar bir ay içinde düğün yapma telaşlarına düşüyorlar. Bu durumda çoğu zaman karının kendini belli etmemesi planlanıyor ve her şey hızlı bir sistemde ilerleyerek evlilik yapılıyor.

Yazının tamamını okuyun »

Bayrampaşa düğün salonu

Merhaba. Bende bugün sizlerde 2 yıl önceki düğün günümü paylaşmak istiyorum. Aslında düğüne hazırlık bir o kadar stresli ve eğlenceli. Evine yeni eşyalar almak ve düğün telaşı bir hayli yorsa da tatlı bir yorulduktan başka bir şey değil. Ben bu süreci herkese göre biraz daha zor yaşadım. Neden derseniz başımda her işe karışan sanki kendi evlenecekmiş gibi hareket eden bir kayınvalide varda o yüzden. Neyse bu konuya çok değinmek istemiyorum. Düğün mekânı olarak ise Bayrampaşa düğün salonlarının arasında seçtik.

Yazının tamamını okuyun »

Bayan Orkestra Serap ve Gökçen

Kına gecesi organizasyonlarında genelde orkestra erkeklerden oluşuyordu, uzun zamandır orkestralık yapan anne ve kızdan oluşan Bayan Orkestra grubu, kadınlar arası eğlencelerden talepler çoğalmaya başlayınca sadece kadınlar arası eğlencelerde sahne almaya başladılar.

Yazının tamamını okuyun »

Bayan Dj Fatma Civelek
 
Bayan Dj’i Fatma Civelek bayanlar arası düzenlediğiniz her türlü nişan, kına gecesi, düğün, davet ve organizasyonlarda profesyonel dj’lik hizmeti vermektedir.
 

Yazının tamamını okuyun »

dugun-fotografcisi

Düğünlerde sizlere kalacak en güzel hediye, hiç kuşkusuz çektireceğiniz düğün gününe ait olan fotoğraflardır. Artık kapalı alan çekimleri tarihe gömülmüş ve dış mekân çekimleri favori olmuştur. Durum böyle olunca da fotoğraf makinesini kapan profesyonel fotografçı konumuna giriyor ve sizlerin çekimlerine talip oluyorlar. Hepsi ne kadar başarılı orası ise bir hayli tartışma konusudur.

Yazının tamamını okuyun »

damatlik-kombinleri

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber artan kutlamalar ve düğünler için markalar tasarım yarışına girmiş durumdalar. Yazın en trend ve özel renklerini kombinlerinde kullanan markalar damatlar için de farklı özel seçenekler sunmaktadır. Damat adaylarının yaz mevsiminde ağır damatlıkları giymelerinin imkansız olduğunun farkında olan markalar da bunun için özel tasarımlar yapmış bulunmaktadır. En özel kesimlerini ve renklerini damatların damatlıklarında kullanan markalar yaz için sıra dışı bir çizgiyi takip ederek daha farklı tasarımlara imza atmış bulunmaktadır.

Yazının tamamını okuyun »

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.