Son Dakika Düğünleri

Genellikle düğünler aylar öncesinden hatta yıllar öncesinden planlanmaya başlanır. Her detay ince ince detaylandırılır ve en ufak bir aksaklık dahi kişilerin son derece canını sıkmayı başarır. Peki, her evlilik bu süreçlerden geçiyor mu? Tabi ki hayır.

sondakika-dugunleri

Günümüzde 10 evliliğin en az 2 si ani ve apar topar olmaktadır. Bunun tabi ki birçok nedeni bulunuyor. En sık rastlanılan ve ünlüler arasında nerede ise moda olan önce bebek sonra nikâh modası. Beraber yaşayan çiftler istemsiz şekilde hamile kalıyor ve daha sonra apar topar bir ay içinde düğün yapma telaşlarına düşüyorlar. Bu durumda çoğu zaman karının kendini belli etmemesi planlanıyor ve her şey hızlı bir sistemde ilerleyerek evlilik yapılıyor.

Bir diğer neden ise halen ülkemizde çok sık rastlanılan kız kaçma olaylarıdır. Sevdiğine verilmeyen birçok genç kız her şeyi göze alıyor ve damat adayı ile planlayarak beraber kaçıyorlar. Bu durum da aileler hemen bir araya geliyorlar ve apart topar bir düğün ile karı koca ilan ediliyorlar.

Bu durum ne kadar doğru ve ne kadar sağlıklı bilinmez ama ülkemizde çok sık yaşanılan bir durum olma özelliğini halen koruyor. Diğer durumlar ise genellikle yurt dışına yerleşme, erkeğin askere gitmeden önce nikahlanma isteği gibi daha birçok kriter ani düğünü ortaya çıkarmış oluyor.

Bu gibi düğünlerde hızlandırılmış bir düğün telaşı sarılır. Apar topar evler dizilir, düğün salonu tutulur ve bir an önce düğün olması hedeflenir. Çoğu zaman da hem kız tarafının hem de erkek tarafının pek istemeyeceği bir düğün ile evlenilmiş olur. Her ne kadar herkes planlı evliliği istiyor olsa da, bazen böyle bir kaderden asla kaçılmıyor.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 2.177 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.