İstanbul Tekne Düğünleri

 teknede-dugun-istanbul

Küçüklükten beri denizleri severim. Eşim ile bir yazlık mekânda tanışınca ve yaz akşamları aşkımızı pekiştirince beraber bir karar aldık. İleride evlenirsek bu düğün, deniz üzerinden olmalı diye sözlerimizi birbirimize verdik. Nişan günümüzden sonra bu fikirleri ailelere söylediğimizde pek de mantıklı bulmadılar ama neticede biz evleneceğimiz için pekte kimseyi dinlemedik.

Tekne düğünleri daha önce gördü iseniz az çok havadaki romantizmi anlamışınızdır. İstanbul düğün salonları içerisinde teknede düğün organizasyonu yapan birkaç salon bulunmakta. O kadar güzel ve farklıydı ki. Şansımıza o gece bide dolunay olmaz mı? Tam istediğim o harika görüntü altında evlenmek hiç unutulmayacak kadar harika bir anı oldu.

Bizler tekneyi özel olarak kiraladık ve hiçbir şeyi onlardan talep etmedik. Tüm oturma düzenleri ve sandalye giydirmelerini organizasyon firması ile ayarladım. Yemekli bir düğün yerine kokteyl tarzında masalar kurduk ve aperatif yiyecek ve içecekler sunduk. Hem iç mekân hem de dış mekân kullandığımız için çok fazla sayıda alanlarımız oldu.

Tekne düğünlerinde zor olan tek konu ise nikâh memurunu getirtmek oldu. Nikâh memurunu özel olarak bir küçük tekne ile alıp tekrar onun ile bıraktırdık. Bunların dışında her şey harikaydı ve zaman su gibi geçti. Saçımı bozulmaması adına sıkı bir topuz yaptırmış ve rahat edebilmek içinde duvak takmamıştım. Gelinliğim ise uzun ve balık gelinlik olduğu için tam anlamı işle romantizmi yaşıyor oldum.

Düğün tekne süslemesi ise, eski filmlerde görüldüğü gibiydi. Yukarılara gerdiğimiz iplere birçok ışıklandırma ve süslemeler taktık. Canlı çiçeklerimiz ise her masada ki yerini aldı. Ben hala anlatırken bile heyecanlanıyorum. Umarım herkesin içine sinen bir düğün olur ve bir ömür anlatabileceğiniz kadar özel anlara şahitlik edersiniz. Şuanda 2 yıllık evliyim ve 3 aylık hamileyim. Darısı herkesin başına.

İstanbul’un mavi denizinde güzel bir düğün yapmak gerçekten çok farklı. Tekne içerisinde bir düğün mekanı hayal etmek zor olabilir sizi de anlıyorum ama çok güzel bir duygu olduğunu da söylemeliyim.


Etiketler: , ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.484 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.