Gelinlerin düğün alışverişi telaşları

dugun-alisverisi

Düğün alışverişinde neler alınır?

Artık yavaş yavaş son eksiklerinizi almalı ve bu harika güne hazırlanmalısınız. Düğün alışverişleri kolay gibi görünür ama hiç de öyle değildir. Düğün günü heyecanı olmaz denilir ama kalbniz pır pır atar.Gelinliğinizi en az 3 ay önceden bakmalı ve özel dikim istiyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz. Sona kalan hiçbir detay olmamalı ve hepsi özenle ve büyük zaman aralığında rahatlıkla gezilerek ve beğenilerek alınmalıdır. Düğün alışverişi için alışveriş listesi oluşturmanız size artı sağlayacaktır. Alışveriş listenizde aldıklarınızın üstünü çizerek hiçbir şeyi gözden kaçırmazsınız.

Gelinlik ayakkabısı alışverişlerinizi de ilk yapmanız gereken işlerin başına koyabilirsiniz. Böylelikle kendi ayakkabınız ile prova yapar ve daha özel bir gelinliğe sahip olmuş olursunuz. Sizlerde özellikle ayakkabınıza uyumlu bir ayakkabı ile fark yaratmayı unutmayın.

Gelin düğün öncesi alışverişleri arasında, düğün günü giyeceğiniz çorap ve iç giyim ürünleri de yer alacaktır. Sizler bu sayede hem iç şıklığı elde edecek hem de özel korseli ürünler ile daha güzel bir vücut hattına sahip olabileceksiniz. Bu satın alımı son 1 ay kala yapabilir ve hazırda bulundurabilirsiniz.

Düğün alışverişlerinden en önemli olanı da mobilya seçimidir. Kız tarafı ve erkek tarafının da karıştıkları bu seçim biraz canınızı sıkabilir. Mobilya seçiminde ev odalarının geometrisine dikkat ederek orta koyulukta tonlar seçmenizi tavsiye ederiz. Bej ya da gri koltuk takımları kir ve toz gösterme bakımından iyi bir tercih olacaktır. Yemek takımınızı duvarların boyasına göre tercih etmeli uyumlu ya da zıt tonlar kullanmayı düşünebiliriz. Karar verirken mutlaka eşinizin fikrini alın çünkü evlendiğinizde ortak bir yaşam alanı paylaşacaksınız.

Eğer düğünlerde özel bir hediye dağıtmak istiyorsanız bunun için bir hayli zorlanacaksınız. Klasik bir nikâh şekeri tarzınız değil ya da onun yanında farklı bir hediye daha sunmak istiyorsanız bir an önce belirlemelisiniz. Hatta kendiniz toptan malzeme alarak elleriniz ile harika bir hediye bile hazırlayabilir ve gelen konukların çok hoşuna gitmesini sağlayabilirsiniz. En güzel hediye gruplarını bulacak ve gelen herkesi şaşırtmayı başaracaksanız. Gelinlerin düğün alışverişi farkınızı böylece ortaya koymuş olun.

Düğün öncesi olmazsa olmaz olan kına geceleri içinde detaylı bir alışveriş şart elbette. Sizler arkadaşlarınızda dağıtmak için kırmızı minik duvaklar ve takılması için komik maskeler alabilirsiniz. Her ne kadar hem giderim hem ağlarım lafı artık tarif oldu ise de, sizler âdeti bozmayın ve duygulanmaya kendinizi zorlayın. Nasıl olsa artık anne evine elveda diyorsunuz değil mi?


Etiketler: , , , ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.647 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.