Gelin Başı Nasıl Yapılmalı?

gelin-basi-modelleri

Bir gelini güzel yapan sadece gelinliği değil, gelinliği ile bir bütünlük yaratan gelin başı da çok önemli bir ye kaplamaktadır. Özellikle saçlarınız da düz ve dalgalı modellerin haricinde topuz gibi modeller istiyorsanız biraz araştırma yapıp size hangi topuzun daha fazla yakıştığını da biraz gözlemlemeniz gerekir. Gelin saçı özellikle son dakikalara sığdırılmaması gereken ve gelinin tam olarak içine sinen bir model olması gerekir. Özel spreyler ile korumaya alınmalı ve sizi düğün gecenizde koruyacak kadar dayanıklı olması şart.

2013 Gelin Başı Modelleri

Gelin saçı yaptırmaya karar verirken öncelikle kuaförünüze kendinizi iyice anlatmalısınız. Tarzınızı ve yüz tipinize neyin daha iyi gideceğini ancak siz bilirsiniz. Bir kâhkül mü yoksa tamamı gerilmiş bir saç mı size daha çok yakışacak. İnanın bunun anahtarı yalnızca sizde olacak. Deneme yanılma yolu ile de öğrenebilirsiniz, fakat bunun için bir hayli fazla zamanınızın olması gerekiyor.

Gelin Başı Modelleri 2013

Bukleli ve dalgalı gelin başları bu sene çok daha mode.

Eğer hem vaktiniz hem de maddi gücünüz var ise duvağınızı birkaç gün önceden alıp kuaföre de deneme yaptırabilirsiniz. Ortalama bir saç şekline karar verir ve çok hoş bir saç ile herkesin karşısına çıkabilirsiniz.
Gelinlere topuz yapılmasının en önemli nedenleri arasında, saçın daha dayanıklı olması geliyor. Böylelikle sizlerde saatlerce oynamanız ve ya hareketli dakikalar geçirseniz dahi topuzunuzun bozulmayacak ve güzelliğinizden bir şey kaybetmeyeceksiniz. Genelde maşa ya da dalgalı saçlar, düğünün ortasına doğru bozuluyor ve hoş olmayan bir saç modeline dönüşüyor.

gelin-basi-modelleri-1-2013

Büyük gelin başı yaptırmak düğününüzde size ayrı bir hava katacak. Topuz seçimi de bu sene revaçta.

Gelin saçında dilerseniz tokalar ya da taç kullanımları yapabilirsiniz. Sizlere birçok farklı alternatifler sunulacak ve sizlerin beklentilerine göre saçınız son hatları ile ortaya çıkacaktır. Makyajınızı da saçınız işle orantılı yaptırmanız da tam bir bütünlük sağlayacak ve sizi daha fazla ortaya çıkararak farkınızı herkese göstermeyi başaracaktır. Bu düğün için ne kadar özendiğinizi herkes anlamalı.

gelin-basi-modelleri-2-2013

Düğünde tarzınızla fark yaratmak istiyorsanız tokalı ve desenli bir saç modeli ideal.

Romantik gelin başı nasıl yapılır?

Romantik gelin başı uygulamasında saçı yıkayıp temiz hale getiriyoruz.
Fırça ile saçı dalgalı bir hale getiriyoruz.
Tepe kısmını tarak yardımı ile hacimlendiriyoruz.
Kıvırıp tarak yardımı ile bukle bukle yapıyor ve tutturuyoruz. Kıvırarak saçın tamamını topluyor ve sprey yardımı ile saçta çıkan küçük saçları yapıştırıyoruz. Duvağımızı takmak için enseyi toplarlıyoruz ki duvağı takabilelim.Aksesuar olarak jipsolardan boşluklara yerleştirebiliyoruz. Romantik gelin saçını yaz aylarında kır düğünlerinde daha çok tercih edebilirsiniz.

Gelin Saçı modelleri 2013 Trendleri

Siz de aşağıdaki 2013 yılı trend gelin başı modellerini inceleyerek bir karar verebilirsiniz.
gelin-basi-modelleri-3-2013
gelin-basi-modelleri-4-2013
gelin-basi-modelleri-5-2013
gelin-basi-modelleri-6-2013
gelin-basi-modelleri-7-2013
gelin-basi-modelleri-8-2013


Etiketler: , ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 2.785 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.