Evlenmeye Karar Verirken Eşinizde Neler Aramalısınız

Evlenmek ve yuva kurmak asla küçükken oynadığınız evciliklere benzemiyor. Burada gerçek bir ilişki ve çok mutlu ve zorlu uzun bir yol sizleri bekliyor olacak. Evlenmeye karar verirken eşinizde neler aramalısınız gibi birçok soru sizin de beyninizi kurcalıyor olabilir. Bu yazımızda sizlere az da olsa yardımcı olmak için bilgiler vereceğiz.

evlilikte-es-secimi
Kendinize Güvenin
Evlenmek istenildiğinde ilk yapılan hata karşı tarafa güvenilip güvenilmediğidir. Bu elbette önemli bir konu alma asıl güven kendinizde başlıyor. Ben bu evliliği yapabilirmişim, sorumluluk altına girebilir miyim diye önce kendinize sormalı ve daha sonra karşınızdaki eş adayı için karar vermelisiniz. Unutmayın ki evlilik bir kişinin değil iki kişinin bir araya gelmesi ile olur.
Yaş Faktörünü Unutmayın
Yaş faktörü evliliklerde çok önemlidir. Olabildiğince aranızda ki yaş sorunu dengede tutmayı başarın. Eşler arasında en ideal yaş oranları 3 ile 10 yaştır. Bunun elbette daha altı ya da daha üstü olabilir ama önemli olan sizin beklentileriniz ve yaşam tarzınız olmalı. Kendinizden 20 yaş büyük biri şuanda çok cazip gelebilir ama ilerleyen yaş döneminde bu uçurum daha fazla açılacak ve aynı dili pek konuşamadığınızı fark edeceksiniz.
İyi Niyet Vicdan Sahibi
Evleneceğiniz kişinin gerçekten vicdanlı ve iyi niyetli biri olup olmadığını gözlemleyin. Bunun sinyallerini size çoğu zaman verecektir. Biri ile olan düşüncelerini dile getirdiğinde ya da yapılan haksızlıklar karşısında ne gibi tepkiler verdiklerine iyice emin olun. Ailesi ile olan dengeleri koruyabilecek ev sizi gönülden sevdiğine emin olmalısınız. Her zaman için anlayışlı ve sevecen bir eş ile evlilik ömrü uzar ve bir ömür boyu mutlu bir birliktelik yaşanır. Sizlerde iyi bir analizle en doğru eş adayını bulacak ve tam da kendinize göre biri ile evleneceksiniz.


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 877 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.