En doğru Evlenme Zamanı

evlilik-karari-dogru-zamanDoğanın kanunu olarak herkesin evlenilmesi beklenilir. Her anne ve baba kızı ya da oğlunu yaşı geçmeden bir an önce evlenmesini ve çoluk çocuğa kavuşmasını arzuluyor. Peki, gençler için en doğru evlenme zamanı nedir ve ne olmalıdır.

Aslında evliliğin yaş ile çokta orantısı bulunmuyor. 18 yaşını geçtikten sonra her genç öğür iradesi ile elbette evlenebilir ama önemli olan duygu yaşını doldurmasıdır. Çocuk yaşta alel acele seviyorum diye yapılan birçok evlilik sonuna kadar gitmiyor ve sorunlu evlilik olarak ya da boşanma ile sonuçlanıyor.

Yapılan istatiksele göre kadında 25 ile 30 erkeklerde ise 28 ile 35 yaş arası evliklerde başarı oranları daha yüksek. Aslında mutlu evliliğe adım atabilmek için birinci

Şart kendinizi güvenmenizdir. Halk arasında yapılan ön çok hata ise karşı cinse güveniyor musun evliliği yapabilir mi sorusunun insanlara işlediğidir. Oysa evlenmeyi düşünen kişi karşındakinden önce, kendinin bu evliliğe hazır olup olmadığını incelenmelidir. Evlilik büyük bir sorumluluk ve özveri ister. Bunu her iki tarafta vermeli ve devam etmelidir.

Bu sebeple evliliğin yaşı pekte yoktur. Kişi 50 yaşında bile evliliği yapamaz ve başarılı olamaz. Evliliği istemek ve karşı tarafı sevmek çok önemlidir. Sevmediğiniz ve sırf evlenmek için olduğunuz bir evlilikten pekte hayır gelmez diyebiliriz.

Sizlerde en az 1 yıl boyunca flört edin ve tamamen duygularınızdan emin olduğunuz zaman kabul ediniz. Genellikle okulunuzu bitirmiş ve iş hayatına atılmış dönemleri tercih etmenizde fayda var. Sizler artık hayatınızın büyük kısmını kurmuş ve geriye eksik kalan o huzurlu yuvayı kurmak için arıyor olacaksınız. Sizler yaşınıza göre değil, mantığınıza göre hareket ediniz ve en doğru zaman dilimini bularak evliliği gerçekleştiriniz.
Evlilik kararı için doğru zaman ne zaman sizce?


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 2.237 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.