Düğün Günü Heyecanı

Düğün günü heyecanı

Heyecanlı gelin ve damatlar. Sakin olun! Düğün günü heyecanlı olmak çok doğal bir duygu

Merhaba, ben 3 ay önce dünya evine girmek dedikleri o harika duyguyu yaşamaya başladım. İstedim ki, yaşadıklarımı ve mutluluklarımı beni tanıyan ya da tanımayan herkes ile paylaşayım ve herkesin hayallerinde düğünlerine biraz da olsa katkıda bulunayım. Bu heyecanlı düğün günümden bahsetmek ve sizlere düğün günü ile ilgili tavsiyeler de vermek istiyorum.

Düğün öncesi tüm telaşelerinizi unutun. Ben düğün öncesinde bir hayli stresli biriydim. Gelinliğim yetişecek mi, düğün evim hazır mı, çeyizlerim nasıl dizilip bitecek gibi her konuyu kafama takıyor ve bunu da doğal olarak nişanlıma aktarıyordum. Oysa şimdi düşünüyorum da ne kadar boş ve gereksiz endişelermiş. Düğün günü ne kadar heyecanlanıyormuş insan işte o zaman anladım. Ama bu heyecan da bence düğünlerin olmazsa olmazları. Maziye baktığımızda düğün anılarımızdan konuşurken bu tatlı telaşlar aklımıza gelip gülüşeceğiz eşimle. 🙂

Düğün günü nişanlımın mesajı ile uyandım ve gelip bizi alıp kuaföre götürdü. Heyecan içinde saçımı ve makyajımın bitmesini bekledim. Gelinliğimi en son giydim ve her şeyi tamamlayarak harika bir duygunun içerisine girdim. Nişanlım her zamanki gibi beni yine yarım saat bekletti. Ama bunu asla stres yapmadım. Onunda koşturmaları var ve yetişemedi demek ki. Sizlerde böyle bir durumda önce anlayın ve dinleyin. Ani çıkışlar maalesef düğüne zarar veriyor.

Annemler kızım sakin ol, herşey güzel olacak diyorlardı. Ama ben herşey güzel olacak denildiğinde bir televizyon dizisi felan sanıyordum. 😀 Annemler, kayınvalidem tabi ki tecrübeli oldukları için düğün gününde yaşanacakları çok iyi biliyorlardı ve o yüzden sakinlerdi. Belki bende kızımın düğününde aynı şekilde rahat olacağım. Ben evlenmiyorum ya e bir de tecrübeli olduğum için oh rahatım.

Neredeyse sabahtan beri hiçbir şey yememiştim ama aç olduğumun farkında bile değildim. Fotoğraf çekiminden sonra saati beklemek üzere baba evine döndük. Annem harika yemekler yapmıştı. Biraz onun tadına biraz bunun tadına bakayım derken çatal elimden kaydı ve gelinliğim üstüne düştü. İşte o anda dünya durdu sandım. Ama anneler her zaman en iyisini bilir ya hemen ıslak mendil ile kibarca sildi ve nerede ise iz bile kalmadı. Her ne kadar bu duruma çok moralim bozulsa da yine de kendime verdiğim sözü tuttum ve mutlu olmaya çalıştım. Düğünün sonuna kadar oynayan gelin olarak galiba tarih yazdım. Ama ne yapayım bence her gelin gönlünce eğlenmeli, hele birde sevdiğiniz adamla evleniyorsanız oynamak için deli olmak lazım.


Etiketler: , ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.624 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.