Düğün Fotografçısı Seçimine Dikkat

dugun-fotografcisi

Düğünlerde sizlere kalacak en güzel hediye, hiç kuşkusuz çektireceğiniz düğün gününe ait olan fotoğraflardır. Artık kapalı alan çekimleri tarihe gömülmüş ve dış mekân çekimleri favori olmuştur. Durum böyle olunca da fotoğraf makinesini kapan profesyonel fotografçı konumuna giriyor ve sizlerin çekimlerine talip oluyorlar. Hepsi ne kadar başarılı orası ise bir hayli tartışma konusudur.


Sizlerde fotografçı seçimini yaparken öncelikle kişinin geçmişine ve çektiği fotoğrafları inceleyin. Az çok size fikir verecek ve ne yapmanız gerektiğinin kararını daha kolay vermenize neden olacaktır. Daha sonra ise kişinin makine özelliklerini sorabilir ve bu iş için ne kadar doğru kişi olup olmadığını inceleme fırsatını bulmuş olacaksınız.
Düğün yapacak olan birçok çift, internet üzerinde fotoğrafçılık yapan kişilere ulaşmakta ve çok da incelemeden anlaşarak çekim günü buluşmak üzere sözleşiyorlar. Çoğu zaman sözleşme yapılmadığı için düğün günü gelin ev damat zor durumda kalacak anları çok sık yaşıyor olabilir. Fotografçı gelmeyebilir ya da geldiğinde sizler yeterince elektrik alamadığınız için bir hayli kötü ve negatif geçen bir fotoğraf çekiminden ibaret olur.
Özellikle ücretini asla iş bitmeden teslim etmeyiniz. Hatta bir kısmını fotoğraf albümlerini alacağınız zaman öder ve böylelikle kendinizi sağlama almış olursunuz. Özellikle çekim kalitesine güvendiğiniz kişiler ile çalışmaya dikkat ediniz. Aksi takdirde ileriye anı olarak bırakmak istediğiniz bir albüm olmayabilir. Özellikle daha önce tanıdıklarınız çalıştığı fotografçılar ile çalışabilir ve kendinizi bu güne garanti altına alabilirsiniz. Hiçbir konuyu netleştirmeden hareket etmeyiniz ve düğün günü olmayacak kötü durumlar yaratmayınız.
Fotoğraf çekiminde oldukça neşeli olun ve gelinlik ile bir kuğu gibi süzülerek pozlarınızı vermeyi ihmal etmeyin. Yıllarca size hatıra kalacak olan o fotoğrafların hepsinin bir anlamı ve güzelliği olmalıdır.


Etiketler: ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.297 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.