Çocukluğumun Semtinde Düğün

beyoglu-dugun-mekanlari

İstanbul Beyoğlu, çocukluğumun semti. İyi kötü birçok anım İstanbul Beyoğlu’nun ara sokaklarında yaşanmış olduğundan, burasının benim için önemi çok büyüktü ve her zaman da böyle olacaktı. İstanbul asla değişmeyecek gibi geliyordu bana. Düğün salonu, düğün salonları sanki hep aynı kalacaktı. Yıllar geçit benim İstanbul Beyoğlu sevdam geçmedi. Çalışmaya başladığımda bile günün en sevdiğim zamanı eve dönüş zamanlarıydı. Günler böyle geçmeye devam ederken evlenmek istediğim bir insan çıktı karşıma. Öncelikle bu kadar ciddi düşünmüyorduk ancak zaman ilerledikçe evlilik bizim için o kadar da uzak görülmemeye başlamıştı bile.

evleniyoruz

Eşimin yakası bir türlü biraraya gelmiyordu. Yakasından düşen bin parçaydı. Düğün salonu fiyatları onun için çok pahalıydı. Hem İstanbul Avrupa yakasında bir düğün yapmak istiyorduk hem de düğün mekanı fiyatı çok yüksek olmasın diyorduk. Salon fiyatları bu kadar yüksek olmaması gerekirdi diye düşündük. Beşiktaş düğün salonları Avrupa’da orta pahalı olan mekanlar arasında bilinmektedir.

İstanbul Anadolu yakası düğünleri fiyatları biraz daha ekonomik olmaktadır. Salonu tutmadan önce rahatlıkla pazarlık yapabiliyorduk. Evlilik salonlarının en önemli seçim kriterlerinden biri de yemek çeşitliliğidir.Yemek listesi, ikram listesi bitmek bilmiyordu. O listesi bu listesi derken bir düğünün toplam maliyeti 20 bin tl yi geçebiliyor. Erkek olmak damat olmak zor bir iş gerçekten. Bu kadar zorluğun içerisinde bir de gelin hanımın kaprisleri olmasa. 😀 Kız tarafı bu düğünleri nasıl hazırlıyor hep merak etmiştim ama oluyormuş. Düğünleri hazırlamak kadar hazırlanmakta kolay olmuyor gerçekten.

Evlilik için öncelikle yapmamız gereken pek çok şey vardı. Bu gerekli şeylerden dolayı çoğu zaman bunalsak ta ileriyi düşünerek bütün gerekli şeyleri halletmeye başladık. Öncelikle her evliliğin başında yapılan kız isteme töreni ile işi resmiyete dökmeye başladık. Bu isteme töreni sonrasında düğün tarihleri konuşulmaya başlamıştı bile. İki taraf ta nişan döneminin çok uzun olmaması taraftarıydı. Bundan dolayı da çok kısa bir süre sonra düğünün olması için anlaşmaya varıldı.

istanbul-dugunleri

Düğünün kısa sürede olması demek telaşında artması demek. İstanbul Avrupa yakasından ziyaretçilerimiz olduğu gibi Avrupa yakasından gelecek konuklarımız da vardı. En büyük telaş düğün salonu seçiminde oldu. Yer bakarken bir anda aklıma yaşadığım semt geldi. Beyoğlu evlilik salonları benim aradığım şeydi. Uzun yıllar yaşadığım bu semte bu şekilde bir veda etmeliydim. Bundan dolayı çalışmalara başladım. Düğünümün masal gibi olmasını istediğimden çok ince araştırmalar yapmam gerekti ancak en sonunda buldum. Düğün salonu tam da istediğim gibi bir yerdeydi. Hiç vakit kaybetmeden salon ile anlaşmaya vardık.

Düğün Salonuna Ulaşım

İstanbul’da en önemli şey ulaşımdır. İstanbul anadolu yakasından biri Beyoğlu’na farklı yollarla gelebilir. 129T üstbostancı Taksim arasında çalışmakta. Ve 1 saatte Taksim’e gelebilmekte. İstanbul’da yaşayan davetlilere davetiye göndermek çok zor olmadı. Kargo firması ile anlaşıp davetli listesi yaptık. Listeyi öncelikle istanbul, bursa, ankara şeklinde düzenledik. 100 kişilik düğün salonu tutmadık doğal olarak. En az 200 kişilik evlilik salonu olsun dedik. Çünkü İstanbul’dan gelen davetlilerimiz bir hayli çoktu. En az 125 kişi sadece avrupa yakasından katılacaktı.

Düğün zamanı geldiği zaman hüzünle karışık bir mutluluk yaşamaya başladım. Bir yandan eski hayatımı bıraktığım için hüzünlenirken diğer yandan yeni yaşamım için seviniyordum. Beyoğlu düğün salonuna girdiğim zaman çocukluğumu ardımda bıraktığımın farkına vardım. Bu muhteşem düğün salonu ile muhteşem bir dünyaya adım attım.

Düğünde Aile faktörleri

Her genç ve kızın ve erkeğin hayallerinde ki düğünler farklıdır. İşin içine aileler girince boyut değişiyor ve birden bir kâbusun tam ortasına giriliyor. Aslında her ne kadar karışmamaları gerektiğini bilseler de, yine de her iki aile birden yapılan fikirlere karşı çıkıyor ve kendi istedikleri şekilde düğün yapmak istiyorlar.
Evlilikte aile faktörleri hiçte azımsanmayacak sayıdadır. Daha ilk başta başlayan aile anlaşmazlıkları, çiftlere sıçramakta ve çok daha zor günlerin başlangıcını oluşturmaktadır. Oysaki evlenen kişilere tercihler bırakılmalı ve ara bozma durumlarından kaçınmalıdır.
Her anne ve baba çocuklarının mutluluğunu ister. O halde sizler onlara müdahale ederek değil, onları serbest bırakarak daha mutlu olacaklarına inanmalısınız. Gelinlik seçim düğün mekân seçimi ve daha birçok ayrıntı sadece onlara özel olmalıdır. Kendilerinin hayal dünyalarında yaşattıkları gerçekleşmelidir.
Her ne kadar burada göre evlenecek çiftlere düşse de, gençler aile arasında bir köprü olamıyor ve çoğu zaman işleri daha da çıkmaz hale getiriyorlar. Laf taşımalar ve misillemeler bazen bir evliliği başlamadan da bile bitiriyor. Çevrenizde bile bunun örneklerini duymuş olabilirsiniz.
Oysa bırakın gençler kendileri karar versin ve uygulasınlar. Sizler anne ve baba olarak keyif çıkarmaya bakın ve onların hayalleri ile mutlulukları yakalayın. Her zaman dengeli davranıldığında ve sevgi ile yaklaşıldığında da gençler de son derece mutlu olacak ve stres gibi faktörler ile karşılaşmayarak her zaman mutlu olacaklarsır.
Bu konuda çiftler ağırlıklarını koymalı ve her iki tarafında müdahale etmelerini engellemelidirler. İleride aklınızda kalan bir anınızın olması mı, yoksa hayallerinizin düğününün olması mı çok önemli. Sizlerde evlilikte aile kavgalarını bir kenara bırakın ve bu harika gününüzde sonuna kadar mutluluğu yaşayın.

Düğünde Mekan ve İl Faktörleri

Evliliğinizde tutacağınız salon ve düğünü yapacağınız il çok önemli. Erkek tarafı ailesi İstanbul’da kız tarafı ailesi İzmir’de ise bu durumda düğün hangi ilde olacak karar vermek zor. Genellikle kız tarafı pasif kalır. Erkeğin dediği olur mantığı ile bu örnek verdiğimiz düğün İstanbul’da yapılır. Belki kolaylık olarak İstanbul Avrupa yakası seçilmesi doğru olabilir. Bu konuda farklı birşey ekleyemeyiz.

Beşiktaş düğün salonlarına baktığımızda ulaşım açısından hem çok iyi bir yerde hem de kaliteli mekanlar mevcut. Fakat park sorunu olmayan düğün salonu olarak Gönül Davet Elif düğün salonunu söyleyebiliriz şimdilik. Salonları seçerken nelere dikkat etmelisiniz konusunu bir diğer yazımızda anlatmıştık. Yine tekrarlayalım:

  1. Salonların fiyatları
  2. Salonların ikramları
  3. Salonların fotoğraf fiyat listesi
  4. Salonların temizliği ve ulaşımı

 

http://istanbuldugunsalonlari.gen.tr


Etiketler: , ,

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Görüntülenme: 1.535 kez izlendi

Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Düğün salonu hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2013 İstanbul Düğün Salonları Düğün Mekanları - İstanbul'un en güzel düğün mekanları

İstanbul düğün salonlarına ulaşmak ve düğün yapmayı planladığınız ilçelerde mekan seçip karar vermek için doğru adrestesiniz.Düğün salonu fiyatları, düğün hazırlıkları, Anadolu yakası düğün mekanları.